Kanserin Tedavi Yöntemleri | babasohbet.com
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz

Kanserin Tedavi Yöntemleri

Anasayfa > Sağlık > Kanserin Tedavi Yöntemleri

Kanser hastalığında genel önerilen tedavi yöntemleri kemoterapi, radyoterapi ve cerrahi yöntemlerdir. Bunların yanı sıra hormon iğneleri, biyolojik tedavi yöntemleri ve hastalığa göre değişen hedefe bağlı tedavi yöntemleridir. Kanser hastalığındaki tedavi yöntemleri tek başına yada çoğul olarak tedavi yöntemleri uygulanabilir. Kanser hastalığına yakalanmış bir insanın ilk gördüğü tedavi genelde birinci basamak tedavi olarak da adlandırabiliriz.

Onkoloji uzmanları tarafından, birinci kanser tedavisinden sonra uygulanan tedaviye adjuvan tedavi olarak adlandırılır. Genel olarak cerrahi tedaviden sonra uygulanan bu tedaviye adjuvan tedavi denir. İlk basamak olarak belirlenen tedavi önce uygulanan tedavi ise noadjuvan tedavi olarak adlandırılmıştır. Bir çok kanser tedavi yöntemleri özel kliniklerde uzmanlar tarafından test edilmektedir. Kanser hastalığının tedavisi ilerledikçe daha da zor ve uzmanlık gerektiren tedavi yöntemlerini gerektirmektedir. Bu nedenle yürütülen çalışmalar onkoloji uzmanları tarafından titizlikle takip edilmektedir.

Bir kanser tedavisinde tedavinin hedefleri, ne kadar süreceği ve yan etkileri insanlar tarafından merak edilmektedir. Kanser hastalığı ile alakalı tedavi yöntemleri şunlardır.

  • Kanser tedavisinde radyasyon
  • Kemoterapi ile kanser hastalığını yenme
  • Cerrahi tedaviler
  • Hormonal ve biyolojik kanser tedavileri
  • Alternatif tedavi yöntemleri ve evreleme

Genel olarak sizlere kanser hastalığını ve tedavi yöntemlerini aktardık. Daha ayrıltılı bir bilgi almak için sizlerde özel bir onkoloji uzmanı ile görüşünüz.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Yaşlanmak İçin Nelere Dikkat Edilmeli başlıklı makalemizde besinler, sağlıklı besinler ve sağlıklı yaşam hakkında bilgiler verilmektedir.

Ekleyen : - Tarih: 13 Ağustos 2016 - 17:34 - Okunma Sayısı : 43
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
Keyifli sohbetin adresi

2015 Yılının Chat Sohbet Siteleribabasohbet.com Bedava Sohbet Siteleri

fenerli-yildiz-dunya-devine-gidiyor_x_6843148_22

Emenike Milan Yolundababasohbet.com Bedava Sohbet Siteleri

En güzel Gabile Sohbet Sitesi

Macera Dolu Bir Sohbet Odasıbabasohbet.com Bedava Sohbet Siteleri

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız