Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz

Monoton Bir Hayattan Nasıl Kurtluruz

Anasayfa > Sağlık > Monoton Bir Hayattan Nasıl Kurtluruz

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Monoton Bir Hayattan Nasıl Kurtuluruz adlı makalemizle beraber biraz sohbet edeceğiz. Türkiye’de bir çok insan monoton bir hayat yaşıyor. Monoton hayat deyince aklıma ne geliyor ben size hemen açıklamasını yapayım. Günleri sürekli aynı şekilde geçen ve hayatında bir değişiklik olmayan her gün her gün aynı şeyleri yapan bir insan monoton bir hayat yaşıyor diyebiliriz.

Peki insanlar sizce böyle bir hayatı istiyor mu ? Bence hayır herkes farklı farklı şeyler yapmak ister ailesi ile kız arkadaşı ile veya arkadaşları ile ama ne yapsınlar onlarda hayat şartları geçim sıkıntısı maddi yetersizlik insanları monotonluğa itiyor resmen. Ülkemizde asgari ücret zaten belli adama veriyorlar bunu al bunla geçin sonrada efendim çok monoton hayat yaşıyorlar gibi gereksiz söylentiler. Adam faturasını ve geçimini karnını zor doyuruyor bırak sosyal hayat bir kenarda kalsın aslında çok söylenecek şey varda bakmayın işte.

Monoton Hayat

Monoton Hayat

Peki Arkadaşlar hayatımızı biraz değiştirmek ve bu monotonluktan kurtulmak için neler yapabiliriz. Bunları bir değerlendirelim. Mesela ev için güzel bir sohbet edebiliriz kitap okuyabiliriz ev halkı ile değişik ufak oyunlar oynayabiliriz. Bazen arada bir sevdiklerimizi ziyaret ve yaşlıları ziyaret ederek hoş bir vakit geçirebilirsiniz. Ben mesela arkadaşlar 24 saatim çok yoğun bir şekilde geçiriyorum. Sabah 6 da kalkıyorum hazırlanıyorum dükkana gidiyorum orada akşam 7-8 genelde bazı günler 10-11  kadar çalışıyorum. Ondan sonra eve gel dinlenecek misin evdeki insanlarla sohbet mi edeceksin ne bilim bende şaşırdım. Neyse arkadaşlar biraz sıkıcı konular bunlar onun için fazla derinden konuşmayalım. Bu monotonluktan kurtulmak için eğer maddi durumumuz var ise sinemaya giderek tiyatro ya giderek sosyal aktivitelere katılarak biraz daha bu motonluktan kurtulabiliriz.

Evet arkadaşlar bugünde makalemizin sonuna geldik inşallah sizlere yararlı olabilmişizdir.

 

Bir önceki yazımız olan Yeşil Salata İle Zayıflama Teknikleri başlıklı makalemizde Yeşil Salata İle Zayıflama Teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Ekleyen : - Tarih: 29 Nisan 2015 - 17:18 - Okunma Sayısı : 536
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
Tıkla Sohbete Başla

En Güzel Sohbet Odalarıbabasohbet.com Sohbet Siteniz

perulu-model-lisseth-mideiros-almanya-hayrani-5500729_2808_m

Arda Turanın Yeni Aşkıbabasohbet.com Sohbet Siteniz

Sohbet Siteleri

Keyifli Sohbet Siteleri 1 Yaşındababasohbet.com Sohbet Siteniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız